VĮ „Oro navigacija“: jungdamiesi prie Pažangios energijos klubo siekiame dalintis turimomis žiniomis ir patirtimi

VĮ „Oro navigacija“: jungdamiesi prie Pažangios energijos klubo siekiame dalintis turimomis...

VĮ „Oro navigacija“ prisijungė prie „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) iniciatyvos, kuria siekiama skatinti efektyvaus energijos vartojimo įpročius ir prisidėti prie greitesnio energijai imlių veiklos būdų pakeitimo labiau palankiais aplinkai.

„Narystė Pažangios energijos klube įprasmina mūsų siekius vartoti atsakingiau ir mažinti veiklos kaštus. Prieš daugiau nei metus įmonė persikėlė į naujai pastatytą, daugiau nei 6 tūkstančių kv. metrų ploto pastatą, kuriame netrukus veiks vienas moderniausių Europoje skrydžių valdymo centrų. Projektuojant ir statant šį pastatą, itin didelis dėmesys buvo skiriamas pažangiems, tvariems ir energiją tausojantiems inžineriniams sprendimams“,- teigia VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Marius Beliūnas.

VĮ „Oro navigacija“ diegdama naują technologinę įrangą ypatingą dėmesį kreipia į energijai taupius sprendinius ir CO2 emisiją mažinančias priemones: LED šviestuvus, aukšto efektyvumo vėdinimo, vėsinimo ir šildymo sistemas su geoterminiais gruntas-vanduo šilumos siurbliais, aukšto naudingumo elektros teikimo šaltinius. Technologinėms patalpoms vėsinti naudojami itin aukšto efektyvumo netiesioginio garinimo oro kondicionavimo įrenginiai „Munters Oasis“. Ateityje įmonė planuoja įsigyti nutolusias bei įsirengti nuosavas iki 500 kW galios saulės elektrines, skatinti darbuotojus pradėti naudotis nulinės CO2 emisijos transporto priemonėmis, tam įrengiant įkrovimo stoteles Vilniuje, Kaune ir Palangoje esančiuose padaliniuose. Numatomos ir kitos įmonės turimame efektyvumo didinimo plane išvardintos priemonės: apskaitos priemonių diegimas, darbuotojų mokymas, ISO50001 rekomenduojamų priemonių taikymas.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, todėl galvojame apie „Oro navigacija“ galimybes mažinti aplinkai daromą įtaką, o jungdamiesi prie Pažangios energijos klubo narių siekiame dalintis turimomis žiniomis ir patirtimi apie energijos vartojimo efektyvumo didinimo sprendimus“,- akcentuoja M. Beliūnas.

Pažangios energijos klubas jungia įmones ir organizacijas, kurios efektyvesnio energijos vartojimo link žengė du svarbius žingsnius. Pirmąjį – kai įsidiegė energetinio efektyvumo priemones. Antrąjį – kai pasiektus energijos sutaupymus deklaravo viešai ESO deklaravimo platformoje.

„Džiaugiamės, kad prie Pažangios energijos klubo jungiasi vis daugiau įmonių, kurios skiria didelį dėmesį efektyviam energijos vartojimui ir tvariam veikimui. Europos Komisijos šių metų kovo mėnesį pristatytas tyrimas „Europeans’ attitudes towards climate change“ atskleidė, kad tik 8 proc. lietuvių aplinkosauga yra nesvarbi tema, tik 13 proc. lietuvių klimato kaita atrodo nerimta problema ir net 83 proc. lietuvių mano, kad įmonės ir pramonė neveikia pakankamai užtikrinant tvarumą. Gerųjų pavyzdžių dalinimasis leidžia ne tik supažindinti visuomenę su įgyvendinamais pokyčiais ir atsakinga bendruomenių atžvilgiu veikla, bet ir kviečia verslą judėti tvariu keliu.“, – teigė Asta Vaitulevičė ESO energetinio efektyvumo programos vadovė.

VĮ „Oro navigacija“ yra sertifikuota Europos oro navigacijos paslaugų teikėja, kuri teikia oro eismo valdymo, ryšių, navigacijos ir stebėjimo bei oro navigacijos informacijos paslaugas visoje Lietuvos Respublikos oro erdvėje, taip pat virš teritorinių vandenų bei Baltijos jūros oro erdvės, kuri įeina į Vilniaus skrydžių informacijos regioną. Įmonė taip pat užtikrina nuolatinę Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklą, paieškų ir gelbėjimo darbų, įvykus orlaivio avarijai, organizavimą ir koordinavimą.


Straipsnis publikuotas www.ans.lt