Užsienio naujienų apžvalga: 2020 m. kovas

Užsienio naujienų apžvalga: 2020 m. kovas

Žiniasklaidoje nuolat pasirodo įvairių naujienų energetinio efektyvumo ir susijusiomis temomis. Svarbiausias užsienio žiniasklaidoje pasirodžiusias kovo mėnesio naujienas apžvelgiame čia (nuoroda).

Žemiau rasite trumpą, kelių įdomiausių naujienų apžvalgą.

Švedijos Aplinkos apsaugos agentūra baterijų gamintojui „Northvolt“ suteiks 159 mln. SEK (14,5 mln. EUR) paramą kobalto, nikelio, ličio ir kitų metalų perdirbimui iš senų baterijų. „Northvolt“ šiais metais Vesterose pradės pilotinį projektą, planuojama, kad 2022 m. Šelefteo pradės veikti gamykla.

 

Vienam iš Vengrijos Pakšo AE reaktorių, dėl elektros įrangos gedimo ir generatoriaus problemų, nuo kovo 5 d. ir kovo 12 d. buvo sumažintas galingumas. Panašios problemos buvo ir 2019 m. rugpjūtį.

 

Rusijos Gazprom prabilus apie dujų kainos didinimą, Armėnijos vyriausybės vardu Premjero pavaduotojas M. Grigoryan, koronaviruso krizės šviesoje, išsiuntė laišką „Gazprom“ pirmininkui A. Miller su pasiūlymu pradėti naujas derybas dėl AM tiekiamų gamtinių dujų kainos peržiūros. Gamtines dujas į AM Gazprom tiekia už 165 USD už 1000 kubinių metrų, dukterinė įmonė Armenia Gazprom parduoda didžiąją dalį už beveik 300 USD.

2019 m. pirmą kartą Nyderlanduose daugiau elektros energijos buvo pagaminta iš tvarių resursų nei anglies.

 

Prancūzijos kompanija „Total“ skelbia apie beveik 2 mlrd. Eur investicijas plėtoti vėjo energetikos projektus. Įmonė tikisi iki 2025 m. savo valdomų vėjo energetikos projektų skaičių padidinti iki 25 GW. Susitarimas pasirašytas su plėtotoju „Simply Blue Energy“ dėl 80 proc. plūduriuojančios vėjo jėgainės projekto „Erebus“ Keltų jūroje įsigijimo. Projekto galia 96 MW. Kovo 20 d. taip pat paskelbta apie Global Wind Power France įsigijimo sandorį (įmonės valdomų projektų portfelis siekia per 1000 MW, dalį iš kurių – 250 MW – tikimasi įgyvendinti iki 2025 metų).