Užsienio naujienų apžvalga: 2020 m. birželis

Užsienio naujienų apžvalga: 2020 m. birželis

Žiniasklaidoje nuolat pasirodo įvairių naujienų energetinio efektyvumo ir susijusiomis temomis. Svarbiausias užsienio žiniasklaidoje pasirodžiusias birželio mėnesio naujienas apžvelgiame čia (nuoroda).


Žemiau rasite trumpą, kelių įdomiausių naujienų apžvalgą.

Vengrijoje parama elektrinių automobilių įsigijimui – iki 2,5 mln.Ft (t.y. ~7,04tūkst. EUR) – pasirodė esanti labai patraukli: vien per kelias pirmąsias valandas daugiau nei 1400 prašytojų užregistravo paraiškų beveik visam numatytam biudžetui. Inovacijų ir technologijų ministerija pažadėjo išplėsti bendrą šios programos biudžetą.

Lukoil, išgaudamas naftą Baltijos jūroje, pažeidžia Rusijos Federacijos aplinkosauginius reikalavimus. Tokią išvadą padarė Rosprirodnadzor, atlikęs naftos platformos D6 patikrinimą.

Nyderlandų Karalystėje nuo rugpjūčio 1 d. „Triodos“ bankas nebeteiks 100% hipotekos namams, kurių energinis ženklas yra C ar žemesnis, nebent būsimasis namo savininkas pateiks konkrečius planus kaip namą pavers tvaresniu. Išsamiau skaitykite čia (nuoroda).

Lenkijos saulės jėgainių galia pasiekė beveik 2 GW. Lenkijos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius „PSE“ pranešė, kad š. m. birželio 1 d. į tinklą buvo prijungta 1953,1 MW galios saulės jėgainių. PL Klimato ministerijos duomenimis apie 1,2 GW galios yra vartojančių gamintojų namų ūkiuose įsteigtos saulės jėgaines, o likusieji apie 0,9 GW yra didelių apie 1 MW galios saulės jėgainių parkai.

Birželį sukako du mėnesiai, kai Jungtinės Karalystės energetikos sektorius visiškai nenaudojo anglies. Tai yra kryptingų britų pastangų diversifikuoti sektorių bei pereiti prie atsinaujinančios energijos šaltinių, taip pat ir dėl koronaviruso sustojusiospramonėsdėka pasiektasrezultatas. Dar 2010 m. iš anglies buvo išgaunama 40% reikiamos energijos. Plačiau čia (nuoroda)