Siūlomos paskolos energinio efektyvumo projektų įgyvendinimui

Siūlomos paskolos energinio efektyvumo projektų įgyvendinimui

UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau – VIPA) ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ įsteigta komanditinė ūkinė bendrija „Energijos efektyvumo finansavimo platforma“ (toliau – EEFP), kurios pagrindinis tikslas – finansuoti energijos vartojimo efektyvumą didinančius projektus ir priemones, kurių poveikis yra galutinės energijos suvartojimo sumažinimas, startuoja su nauja finansine priemone, skirta ūkio subjektams, siekiantiems įsidiegti energinio efektyvumo priemones ar saulės elektrinę.

EEFP numatoma teikti ilgalaikes paskolas (iki 10 metų) viešiesiems ir privatiems juridiniams asmenimis, taip pat ir ūkininkams, kurie siekia didinti energijos vartojimo efektyvumą.

Finansavimas bus teikiamas įrangos ir technologijų (technologinių sprendimų), įsidiegimui (įskaitant ir pastatų energetinių savybių gerinimą) bei saulės elektrinėms, kurios atitiktų gaminantiems vartotojams (juridinis ar fizinis asmuo, iš atsinaujinančių energijos išteklių pasigaminantis elektros energiją savo reikmėms) nustatomus reikalavimus. Visoms įmonėms ir ūkininkams suteikiama galimybė efektyvinti energijos vartojimą gamybos procesuose, pagerinti pastatų energines savybes bei vis sparčiai augant elektros kainoms, įsidiegti saulės elektrinę, tenkinti savo energijos poreikiams. Taip pat tai yra puiki galimybė įmonėms, kurios diegia ir siūlo diegti saulės elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimo priemones, pasiūlyti savo klientams ilgalaikį finansavimą iš EEFP.

VIPA, siekdama atrinkti ūkio subjektus, kurie atitiktų minimalius kriterijus ir su gautu finansavimu vystytų energinio efektyvumo projektus (įskaitant ir pastatų energinių savybių gerinimą) bei diegtųsi saulės elektrines, kurios atitiktų gaminantiems vartotojams keliamus reikalavimus, parengė Paskolų, skirtų energinio efektyvumo projektų įgyvendinimui, viešiesiems ir privatiems juridiniams asmenimis, suteikimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas).

Su Aprašu, paskolos teikimo sąlygomis bei reikalavimais pareiškėjams galite susipažinti paspaudę ant šios nuorodos.

Paraiškas prašome teikti el. paštu kub@vipa.lt

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu kub@vipa.lt