Įspūdingą energijos kiekį sutaupiusi „Grigeo“ įvertinta „Išmanios Lietuvos“ konferencijoje

Įspūdingą energijos kiekį sutaupiusi „Grigeo“ įvertinta „Išmanios Lietuvos“ konferencijoje

Darnios ir konkurencingumą didinančios veiklos vaisius „Verslo žinių“ organizuotoje konferencijoje „Išmani Lietuva“ raškė akcinė bendrovė „Grigeo“. Ši bendrovė paskelbta daugiausiai energijos sutaupiusia „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) įsteigto Pažangios energijos klubo nare.

Renginio metu „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis paskelbtas Pažangios energijos ambasadoriumi.

„Didėjant iššūkiams dėl klimato kaitos, tvarus energijos vartojimas tampa vis svarbesne tema Lietuvoje ir visame pasaulyje. Pagrindinės priemonės mažinti poveikį aplinkai – efektyvesnis energijos vartojimas ir jos gamyba iš atsinaujinančių išteklių. Džiaugiamės, kad verslo ir valstybės siekių vektoriai šioje srityje sutampa“, – sako apdovanojimą įteikęs energetikos viceministras Rytis Kėvelaitis.

Nuolat diegianti įvairius energetinio efektyvumo sprendimus akcinė bendrovė „Grigeo“ deklaravo per pastaruosius metus sutaupiusi įspūdingą kiekį – net 63,1 GWh – energijos. Maždaug tiek per metus suvartoja visa Šalčininkų rajono savivaldybė.

Tokį rezultatą pasiekti leido bendrovėje įrengta 10 MW galios biokuro katilinė, popieriaus gamybos procese įdiegta energijos monitoringo sistema, modernizuoti apšvietimo bei kiti sprendimai. Įgyvendinusi juos, tokius reikšmingus energijos sutaupymus bendrovė pasiekia jau kelerius metus.

Pangonis pabrėžia viso įmonės kolektyvo nuopelnus ir sako, kad dėmesio šiai sričiai bendrovė mažinti neketina. „Džiugu, kad esame pripažinti, kad įvertintas mūsų daugiau nei dešimt metų trunkantis darbas stengiantis veikti efektyviai, sunaudoti mažiau energijos ir produkciją gaminti ekologiškai. Prie to prisidėjo visi mūsų darbuotojai, kurie stengiasi kelti efektyvumo kartelę. Ribų efektyvumui nėra, o tokia nominacija mus tik dar labiau pastūmės į priekį“, – sako G. Pangonis.

„Grigeo“ vadovas – vienas pirmųjų verslo lyderių, atkreipusių dėmesį į racionalaus energijos vartojimo įtaką tiek verslo rezultatams, tiek darniam visuomenės vystymuisi. Ši bendrovė ne tik drąsiai investuoja į energetinio efektyvumo sprendimus, bet ir noriai dalijasi savo patirtimi su kitomis įmonėmis ir taip svariai prisideda prie visos šalies energijos taupymo tikslų. Tikimės, kad šis pavyzdys paskatins daugiau organizacijų telkti pastangas didinant energijos vartojimo efektyvumą“, – sako ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris.

„Grigeo“ įmonių grupė – vienintelė Lietuvoje ir viena didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse, savo veiklos procesuose apimanti beveik pilną medžio ir popieriaus  komponentų apdirbimo ciklą. Grupės tikslas – optimaliai panaudojant gamtos išteklius paversti

juos vartotojui naudingu daiktu, sukuriant maksimaliai vertingus produktus, reikalingus ir naudojamus įvairiose pramonės šakose ar vartotojų segmentuose.

Bendrovė ESO įkūrė Pažangios energijos klubą siekdama, kad atsakingų įmonių geri pavyzdžiai didinant energetinį efektyvumą taptų labiau matomi ir patrauktų kitus. Klubo nariai – tai beveik 150 įmonių ir organizacijų, kurios įgyvendino energijos vartojimo efektyvumo didinimo sprendimus ir deklaravo energijos sutaupymus. Per metus Pažangios energijos klubo narės jau deklaravo sutaupiusios energijos už beveik 120 tūkst. eurų.

Efektyvus energijos vartojimas – strateginis visos Europos Sąjungos energetikos tikslas. Lietuva užsibrėžusi 2014–2020 m. laikotarpiu sutaupyti beveik 11,7 TWh elektros energijos arba beveik tiek, kiek reikalinga visos šalies poreikiams per metus. Augant klimato kaitos iššūkiams, vėlesniais metais tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos tikslai šioje srityje didės.

 

Nuotrauka: AB „Grigeo“ prezidentui Gintautui Pangoniui skirtą Pažangios energijos ambasadoriaus apdovanojimą atsiima generalinis direktorius Tomas Jozonis (viduryje). Ryčio Galadausko nuotr.