„Ignitis grupė“ jungiasi prie kovos su klimato kaita – CO2 išmetimai sieks nulį

„Ignitis grupė“ jungiasi prie kovos su klimato kaita – CO2 išmetimai sieks nulį

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ pirmoji tarp Baltijos šalių ir Lenkijos jungiasi prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų iniciatyvos „Business Ambition for 1.5°C“. Bendrovė įsipareigoja iki 2050 metų iki nulio sumažinti grynąjį išmetamų anglies dvideginio dujų (CO2) kiekį.

Prisijungdama prie šios ambicingos iniciatyvos „Ignitis grupė“ įsipareigoja peržiūrėti savo strategiją ir joje numatyti įsipareigojimą iki 2050 metų tapti CO2 neutralia bendrove. Bendrovė išsikels tarpinius pamatuojamus ir mokslu pagrįstus tikslus (angl. Science-based Targets), kaip palaipsniui dekarbonizacijos bus siekiama visose grupės veiklose.

Tokiu būdu „Ignitis grupė“ prisidės prie Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos tikslo užtikrinti, kad, palyginti su laikotarpiu iki pramonės revoliucijos, vidutinė planetos temperatūra pakiltų ne daugiau 1,5 laipsnio.

„Ignitis grupė“ supranta, kad ateities energetiką geriausiai apibūdins vienas žodis – dekarbonizacija. Valstybės ir įmonės tarpusavyje konkuruos dėl patikimiausių ir geriausių dekarbonizuotų energijos gamybos technologijų, o vartotojai gali apskritai atsisakyti prekių, kurios turės anglies dvideginio pėdsakų (angl. carbon footprint). Todėl mes jau dabar siekiame tapti dekarbonizuotų technologijų lyderiais ir jas eksportuoti į kitas šalis“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Įsipareigojimą „Ignitis grupė“ pasirašė gruodį. Šiuo metu prie šios iniciatyvos yra prisidėję 177 bendrovės iš viso pasaulio. Tarp jų tokios energetikos milžinės kaip Italijos „Enel“, Danijos „Orsted“, taip pat pasaulyje puikiai žinomi prekės ženklai IKEA, „Electrolux“, „L‘Oreal“ ir kiti.

„Ignitis grupė“ prie iniciatyvos prisijungė gruodžio 2-13 dienomis Madride vykstant Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijai, kurioje deramasi dėl to, kokių veiksmų reikia imtis, siekiant iki 1,5 laipsnio sustabdyti klimato šiltėjimą.

2030 strategijoje „Ignitis grupė“ jau yra iškėlusi ambicingus tikslus atsinaujinančios energetikos srityje, taip prisidedant prie klimato kaitos mažinimo ir CO2 emisijų išmetimo mažinimo. Iki 2030 metų „Ignitis grupės“ žaliosios gamybos pajėgumai sieks 3000 MW. Grupė per savo Inovacijų fondą taip pat investuoja į naujausias technologijas vystančius startuolius visame pasaulyje, taip siekdama skatinti verslus, prisidėsiančius prie klimato kaitos tikslų ir dekarbonizacijos.

2016 m. „Ignitis grupė“ pasirašė Jungtinių Tautų visuotinį susitarimą (angl. Global Compact), kuriuo įsipareigojo savo veiklą įgyvendinti pagal 10 susitarimo principų. Šie principai tapo kasdienio darbo ir kultūros dalimi.

Daugiau informacijos apie „Business Ambition for 1.5°C“ iniciatyvą rasite čia: https://www.unglobalcompact.org/take-action/events/climate-action-summit-2019/business-ambition