Galvojate apie saulės jėgainę namuose? Pasinaudokite parama!

Galvojate apie saulės jėgainę namuose? Pasinaudokite parama!

Jūsų įmonė yra įsirengusi saulės jėgainę ir manote, kad tokia jums praverstų ir namuose? Pasinaudokite paramos galimybe: Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė registracijos formų priėmimą kompensacinėms išmokoms už nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios, saulės elektrinių įsirengimą. Šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai.

Registracijos formą užpildyti galite naudodamiesi aplinkos projektų valdymo informacine sistema (APVIS):

NUORODA Į APVIS SISTEMĄ

Kitais būdais registracijos formos nėra priimamos. Registracijos formas galima pateikti iki birželio 10 d.

Į paramą pretenduoti gali fizinis asmuo, Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties (vieno arba dviejų butų) pastatą ar sodų paskirties pastatą (sodo namą), bei žemės sklypą (jei elektrinę numatoma įrengti ant žemės). Visi nekilnojamieji daiktai privalo būti įregistruoti VĮ Registro centro Nekilnojamo turto registre. Statinių baigtumui  reikalavimai nėra keliami.

Parama galės pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų arba sodo namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Kiekvienas gyventojas paprastai gali pasiskaičiuoti paramos išmokos dydį – užtenka padauginti planuojamos įsirengti saulės elektrinės galią kilovatais (kW) iš fiksuoto įkainio – 323 eurų už 1 kW galios. Tad, pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinę, bus galima gauti 1615 eurų kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3230 eurų. Iš šios sumos proporcingai sumažinant paramą. Atimamas ūkinei komercinei veiklai naudojamas ar turimas verslo plotas.

Norint gauti paramą, sąskaitos už įrangą turės būti išrašytos ne anksčiau nei 2019 metų sausio 1 d., tačiau patys įrenginiai negalės būti sumontuoti bei priduoti, kol nebuvo pateikta registracijos forma. Tai reiškia, kad užbaigti projektai negalės pretenduoti į paramą. Pareiškėjams, tokią įrangą jau susimontavusiems, ar įsigijusiems anksčiau, bus skelbiamas atskiras kvietimas. Būtina atkreipti dėmesį, kad nuo kitų metų bus finansuojami tik neįgyvendinti projektai.

Visus reikalavimus įsigyjamai įrangai ir pareiškėjams galite rasti parsisiuntę šį teisės aktą. Daugiau informacijos – www.apva.lt.

 

Na, o jei esate juridinis asmuo, diegiantis saulės elektrines, atkreipiame dėmesį, kad UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūros ir AB Energijos skirstymo operatoriaus 2018 m. liepos 12 d. bendrai įsteigta Energijos efektyvumo finansavimo platforma (EEFP) teikia paskolas juridiniams asmenims, kurie planuoja finansuoti saulės elektrinių, skirtų gaminantiems vartotojams, įrengimą. Daugiau informacijos apie šios paskolos sąlygas rasite paspaudę nuorodą žemiau:

 paskolos gaminančių varotojų plėtrai