„Bauwerk Boen“: Darbuotojų iniciatyvos virto apčiuopiama nauda

„Bauwerk Boen“: Darbuotojų iniciatyvos virto apčiuopiama nauda

Daugiau nei 50-yje šalių savo produkciją parduodanti kietmedžio grindų gamintoja bendrovė „Bauwerk Boen“ – puikus pavyzdys, kai darbuotojų aktyvumas ir dėmesys energetinio efektyvumo sričiai gali virsti lūkesčius viršijančiais sutaupymais. Siekdama efektyvinti veiklos rodiklius įmonė apsisprendė senas apšvietimo sistemas pakeisti moderniomis LED lempomis.

Ir nepasigailėjo – įdiegus naują apšvietimą elektros energijos suvartojimas sumažėjo maždaug 3,5 karto. Įvertinti gaunamą naudą bendrovei padėjo ir įdiegta apšvietimo apskaita.

Įmonės atstovai teigia, kad investuoti į energetinio efektyvumo didinimą juos paskatino veiklos kaštų optimizavimo paieškos. Sprendimus aktyviai siūlo patys bendrovės darbuotojai, kurie savarankiškai domisi energetiniu efektyvumu ir noriai prisideda prie diegimo procesų bei teikia pasiūlymus, į kuriuos vadovybė nuolat atsižvelgia. Įmonės atstovai lankosi šios srities parodose, seka naujausią informaciją apie technologijas, o diegėjus išrenka konkurso būdu.

Paakinta jau priimtų sprendimų sėkmės, bendrovė „Bauwerk Boen“ nusprendė artimiausiu metu ant cechų stogų integruoti saulės fotovoltinius elementus ir „įdarbinti“ žaliąją elektros energiją.